Doğuma Hazırlık Eğitim Programı

            Doğuma hazırlanmak, anne&baba olma yolunda en özel zamanlardan biridir. Dünyaya minnacık bir yavru getireceğinzi düşünmek, onun varlığını içinizde hissetmek ve bu yolda ne yapacağınızı bilmek, tekrarı olmayacak  bir yaşam kesitinizdir. Bu kesitte size sunulan bilgilerlere adım adım bebeğinize yaklaşmak, her bilgiye ulaştığınızda kaygılarınızdan, korkularınızdan arındığınızı hissetmek ve bebeğinize kavuşacağınız o mücize ana odaklanmak sizin için bir ayrıcalık olacaktır.

            Program 4 oturumdan oluşmaktadır, her bir oturum yaklaşık 2-3 saat sürmektedir. Hafta da bir oturum yapılacak şekilde planlama yapılacaktır. Her oturum sonrasında, eğitimin bir parçası olan ödevler verilecektir. Eğitimlere gruplar oluşturuldukca başlanacaktır, her bir grup en fazla 5 çiftten oluşmaktadır. Eğitimlere, eşlerle birlikte veya doğumda yanında olacak kişi  gelinmesi önerilir. Kayıtlar iletişim bilgisinden ulaşılarak yapılamaktadır.

            Eğitimlerde; doğum sürecin nasıl olduğunun anlatımı, gebeyken hangi egzersizlerin yapılması gerektiği ve uygulanması, nefes egzersiz çalışması, roll-play anlatımlar, videolar yer almaktadır.

 

1.Ders: Hormonların rolü, zihin yasaları

2.Ders: Beden ve zihnin uyumu

3.Ders: Bebeğimize kavuşmak

4.Ders: Emzirme ve bebek bakımı


Etiketler : doğum, eğitim, program, hazırlık
Kasım 29, 2016

YORUMLAR

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

2016 © Özgül Kalkır. Tüm Hakları Saklıdır.